Zakrvácené tělo čtyřiadvacetileté studentky bylo nalezeno krátce po čtvrté odpoledne na třídě Generála Píky poblíž tramvajové zastávky Bieblova. Místem často procházejí návštěvníci oblíbeného arboreta Mendelovy univerzity i studenti této školy, kteří si tak zkracují cestu.

„Podezřelým z vraždy je bývalý přítel oběti, o rok mladší muž z Brna, se kterým se mladá žena nedávno rozešla. Právě rozchod či okolnosti kolem něj mohou být hlavním motivem činu,“ uvedl policejní ředitel Leoš Tržil.

Muž patřil do okruhu podezřelých už od středečního dopoledne. Jak však doplnil kriminalista Antonín Hrdlička, podezřelý s vyšetřovateli spolupracuje pouze částečně. „K činu se nepřiznal, rovněž nemáme ani vražedný nástroj, kterým byly způsobeny bodnořezné rány oběti a chybí nám také několik osobních věcí, například její taška s doklady, kterou mohl pachatel z místa činu odnést,“ uvedl Hrdlička.

Šířily na nepravdivé informace

Muži hrozí až doživotní trest. Ještě během čtvrtka bude obviněn a rovněž předán návrh na jeho vzetí do vazby. V praxi to znamená, že policie má zřejmě dostatek důkazů proti pachateli.

V souvislosti s tímto případem se však budou zřejmě řešit ještě i další záležitosti. „Nejen na internetu, ale i v médiích se totiž začaly šířit informace, které mohou být považovány za šíření poplašné zprávy, a policie k nim bude také takto přistupovat. Není vyloučeno, že bude za jejich šíření zahájeno trestní stíhání,“ uvedl Tržil.

V Brně se totiž začala velmi rychle šířit zvěst, že nešlo o jedinou vraždu za poslední dva dny a že dokonce mohlo jít i o vraždy rituálně spáchané, což police důrazně popřela, stejně tak jako fámu, že se jednalo o pachatele muslimského původu.