„Nehoda se stala kolem půl čtvrté, a jak k ní došlo, není zatím jasné, protože se odehrála beze svědků. Krátce poté na místo dojela chlapcova učitelka a ihned zavolala pomoc. Ke zraněnému jsme se dostali velmi rychle a zjistili, že asi v plné jízdě narazil do zasněžovacího děla. Náraz musel být prudký, protože tato technika je ohraničena ochranným plotem, který byl poškozen,“ popsal okolnosti z místa nehody Zeman.

Dodal, že chlapec měl přilbu, ale ta během nárazu do překážky odlétla několik metrů stranou. Školák utrpěl závažné poranění hlavy a pravděpodobně i břicha.

Vrtulník do Zadova nedoletěl

„Jeho stav jsme telefonicky konzultovali s dispečinkem na lince 155 a jeho pracovníci k nám poslali sanitní vůz a poté i vrtulník Letecké záchranné službyČeských Budějovic. Ten ale bohužel pro hustou mlhu nemohl do Zadova doletět,“ upřesnil Zeman.

Záchranáři proto chlapce předali posádce sanitky a ta jej převezla k obci Stachy, kde už mohl vrtulník dosednout a pacienta transportovat do českobudějovické nemocnice.

„Na šumavských sjezdovkách leží v současnosti mokrý a těžký sníh, který vyžaduje značnou opatrnost při jízdě. Vzhledem k tomu, že pozítří začínají v některých okresech prázdniny a do hor se chystá větší množství dětí a méně zkušených lyžařů, doporučuji všem maximální opatrnost,“ důrazně varoval návštěvníky lyžařských areálů náčelník Horské služby Šumava Michal Janďura.