Policisté se o ženě dozvěděli od kolemjdoucího, kterému se na náměstí Míru zdálo divné její chování. Když hlídka dorazila na místo, seděl chlapec s matkou na lavičce. Policistům řekl, že chodí do první třídy a vedle sedí jeho matka.

„Zjevně opilá žena tvrdila, že nepila žádný alkohol. Protože nebyla schopná vstát a postarat se o dítě, policisté odvezli oba na oddělení. Na několikátý pokus se ženě podařilo dýchnout do přístroje, který ukázal neuvěřitelnou hodnotu, 4,67 promile alkoholu,“ informovala mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Přivolaný otec dítěte se podle policie doslova vyděsil při pohledu na svou bývalou manželku. Podle jeho slov jí ho předával před hodinou a půl a byla střízlivá. Dítě má soudem svěřené.

„Záchranáři odvezli s ohledem na naměřené množství alkoholu ženu do zlínské nemocnice. Policisté ji prověřují pro přestupek na úseku ochrany před alkoholismem a jinými toxikomaniemi,“ konstatovala mluvčí.

Lékaři považují za vážnou otravu alkoholem už stav, kdy člověk nadýchá přes tři promile alkoholu, od čtyř promile jde o riziko smrtelné otravy.