Zemřela v 70 letech v zahraničí a v dědickém řízení se zřejmě na její pozemky v Čechách zapomnělo.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

V době, kdy se firma na úřadě oháněla plnou mocí Holubové, ji vedl žatecký podnikatel Josef Beneš (42). „Nějaká žádost se souhlasem se na úřad posílala, ale to bych se musel podívat a dohledat ty věci. Já toho mám teď hrozně moc. Ale nic špatného jsem neudělal, to vím určitě,“ reagoval.

Podle údajů z obchodního rejstříku převedl v polovině června firmu Kralovická lesní na 19letého Davida Langera z Bíliny. Stejný mladík figuruje od loňského prosince také jako jednatel společnosti R.O.M.A. Trade, kterou vlastnil někdejší teplický policista Roman Majerník.

Zadlužený podnikatel

Toho soudí společně s dalšími dvěma bývalými kolegy z hospodářské kriminálky Adamem Řebíčkem (bratr exministra dopravy – pozn. red.) a Radkem Turišinem, kteří měli podle obžaloby poskytovat podnikatelům za úplatu informace a nabízet zastavení vyšetřovaných kauz.

Beneš je podle zjištění Práva zadlužený až po uši. Z insolvenčního řízení vedeného u Krajského soudu v Ústí nad Labem vyplývá, že jde o částku bezmála 2,5 miliónu korun.

„Můj finanční příjem nedosahuje takové výše, abych mohl řádně plnit závazky vůči věřitelům. Chtěl bych dostát životní situace, kdy nebudu mít obavy z příchodu exekutorů a budu žít nezadluženým životem přes velké ponaučení pro mě z této nepříznivé životní situace,“ napsal Beneš v návrhu soudu na oddlužení, který je součástí insolvence.

Pozemek u Velhartic, na kterém chtěl Beneš kácet, má rozlohu přibližně 10 tisíc čtverečních metrů. V katastru nemovitostí Holubová figuruje jako poloviční vlastník a u jejího jména je uvedeno trvalé bydliště Třídvoří-Dlouhý Újezd na Tachovsku.

Odešla do Brazílie

Jeho starosta Miroslav Křížek uvedl, že žena v obci nebydlí už desítky roků. „Dohledal jsem, že odešla s manželem a synem asi před čtyřiceti lety. Kam, to nevím,“ doplnil.

Podle informací Práva rodina tehdy zamířila do Jižní Ameriky. Z podkladů, které má Právo k dispozici, zemřela v roce 1979 v nemocnici Souza Aguiar v Rio de Janeiru v Brazílii.

Právo dále zjistilo, že společnost Kralovická lesní byla v minulosti personálně propojena se spolkem Envi&Culture institute, jenž spolu s Holubovou pozemek vlastní. Předseda spolku Vít Popp dokonce jeden čas figuroval jako její jednatel. „Kralovická lesní šla od jisté doby úplně mimo nás,“ reagovala zástupkyně spolku. K těžbě dřeva sdělila, že spolek jako jejich spoluvlastník nikomu žádný souhlas nedal. „Pokud se někdo o něco takového snažil, tak nás obešel,“ tvrdila.

O smrti Holubové prý spolek informace měl. „Myslím si, že to věděl i pan Beneš,“ dodala.

Existenci žádosti o povolení těžby dřeva doložené plnou mocí s podpisem Holubové potvrdil Právu Petr Kolář ze Státní správy lesů v Sušici. „Les vykácen nebyl, nedali jsme k tomu souhlas,“ prohlásil. Že Holubová už dlouhou dobu nežije, podle svých slov ví, ale blíže se k tomu nechtěl vyjadřovat s tím, že záležitost už vyšetřuje policie.

„V dědickém řízení po smrti paní v cizině se zřejmě na tyto její pozemky zapomnělo. Pokud je mi známo, tak se už našli její potomci a bude zahájeno nové dědické řízení,“ uzavřel Kolář.