„Na základě předvolání se v ranních hodinách na služebnu dostavil mladík podezřelý z poškození luxusního vozu. Kriminalisté ho k věci vyslechli a posléze také obvinili z trestného činu poškození cizí věci,“ informovala mluvčí policie Iveta Martínková.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Podle ní policie vzhledem k vyšetřování nebude zveřejňovat další podrobnosti. Vyjadřovat se nechce k motivu ani k tomu, co mladík na policii řekl.

Landa odpoledne informoval, že se sešel s mladíkem a jeho matkou v úterý večer na Vyšehradě. „Potkali jsme se mezi šesti očima. Byl jsem tam já, on a jeho maminka. Dlouho jsme mluvili, kluk si vše uvědomil v plném rozsahu. Tím pádem stahuji obvinění a věc pro média a další považují za vyřešenou,“ sdělil Landa, který ale nechtěl říci, na čem se s pachatelem dohodl.

„Řešení není nutné konkretizovat, ale za mě je dostatečně výchovné. Kluk zazkratoval. Jsem přesvědčen, že ho to probralo a bude sekat dobrotu,“ doplnil Landa.

Stíhání pokračuje

Mluvčí policie Novinkám odpoledne řekla, že stíhání zatím pokračuje. „Je možné, že se policie po dohodě se státním zástupce a poškozeným rozhodne, že stíhání zastaví. Podmínkou ovšem je, že uhradí škodu,” konstatovala Martínková.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Vandal poničil auto Daniela Landy. Zdroj: Policie ČR

Incident se odehrál 23. července odpoledne na Vyšehradě, kde zpěvák parkoval a jeho vůz hlídaly kamery. Ty také natočily dvojici mladých lidí, jak se kolem auta pohybují. [celá zpráva]

Mladý muž pak auto poplival, polil pivem a nakonec poškrábal porsche kamenem po celém obvodu. Policie vyčíslila škodu na 60 tisíc korun.

Jelikož se jí nedařilo dopadnout pachatele, požádala 7. srpna o pomoc veřejnost a zveřejnila videozáznam.