K nehodě došlo v 17.15. „Osobní vlak jel z Ostravy do Valašského Meziříčí, nehoda se stala na železničním přejezdu zabezpečeném výstražnými kříži, které jsou doplněny dopravními značkami STOP,“ sdělil mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

„Zraněn je řidič automobilu. Do péče si ho převzali záchranáři, na místě zasahuje také vrtulník letecké záchranné služby,“ popsal mluvčí frýdecko-místecké policie Vlastimil Starzyk. Lidé z vlaku vyvázli z kolize bez zranění.

Podle mluvčího moravskoslezských záchranářů Lukáše Humpla byl řidič havarované tatry v okamžiku příjezdu záchranářů mimo havarované auto. „Prvotní lékařské vyšetření ukázalo závažné poranění v oblasti hlavy a hrudníku, jeho dýchání selhávalo. Pacienta bylo nutno uvést do umělého spánku, zajistit jeho dýchací cesty a připojit jej k přístrojem řízené ventilaci,“ sdělil Humpl a dodal, že řidič byl letecky transportován na urgentní příjem Fakultní nemocnice Ostrava.

Při nehodě došlo ke zranění řidiče

Při nehodě došlo ke zranění řidiče

FOTO: Drážní inspekce

Doprava na železnici byla omezena, cestující byli přepravováni náhradní autobusovou dopravou. Trať byla zprůjezdněna v 21.00. Příčiny nehody  vyšetřují policisté i Drážní inspekce.

To, zda řidič nákladního auta požil před jízdou alkohol, policisté zatím nevědí. „Škoda je předběžně vyčíslena na 700 tisíc korun, z toho na vlaku je odhadnutá škoda půl miliónu,“ uvedl Drápal.