Pohřešovaný mladík bydlí v Nýrsku na Klatovsku. V psychiatrické nemocnici se léčí dobrovolně. Vycházku měl v úterý v rozsáhlém lesoparku nemocnice povolenou od 13 do 17 hod. Do současné doby o sobě nepodal žádnou zprávu.

Podle Koželuha mladík neužívá žádné léky, bez kterých by byl v ohrožení života. Ačkoli nastoupil k hospitalizaci dobrovolně, nemocnice trvá na jeho návratu.

Grondzar je hubené postavy, vysoký přibližně 167 cm. Má krátké černé vlasy a hnědé oči. Na sobě měl krátké kalhoty, mikinu a sportovní obuv.

V případě jakékoliv informace k pohřešovanému mladíkovi mohou lidé kontaktovat policii na kterékoli služebně či zavolat na bezplatnou linku 158.

Ředitel léčebny byl odvolán

Dobřanská psychiatrie patří se zhruba 1200 lůžky k největším podobným zařízením v Česku. Zařízení se dostalo do popředí zájmu v souvislosti s propuštěním 29letého muže, který v pondělí v knihovně v Horní Bříze na Plzeňsku ubodal knihovnici.

Muž byl v léčebně hospitalizován kvůli výhrůžkám, že někoho zabije. Na konci února ho ale lékaři propustili, aniž by o jeho další hospitalizaci rozhodl soud. Ten totiž čekal na znalecký posudek.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD) ve středu oznámil, že odvolal ředitele dobřanské léčebny po kontrole, kterou tam poslal.