Kárnou žalobu na Čapka podal předseda Krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl na konci ledna. Čapek měl totiž v první den loňských komunálních voleb odeslat na řadu adres, mimo jiné i vybraným novinářům, elektronickou poštou zprávu s údajnými přepisy hovorů mezi teplickým primátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) a některými členy místní ODS.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Svým jednáním kárně obviněný soudce narušil důstojnost soudcovské funkce a ohrozil důvěru v nezávislé, odborné a spravedlivé rozhodování soudů, jimž nenáleží žádným způsobem zasahovat do procesu svobodného formování zákonodárné moci v průběhu voleb,“ zdůvodnil letos v lednu své podání kárného návrhu předseda ústeckého krajského soudu Luboš Dörfl.  Za e-mailový podvrh navrhl snížit Čapkovi plat o deset procent na šest měsíců.

V rozeslané komunikaci měl například Kubera mimo jiné řešit s radním Milanem Zunou prodej městského majetku. „To už stejně nikdo nespočítá, všechno je skartovaný a na katastru to nikdo sčítat nebude, to je práce na léta, a když se na to někdo zeptá, tak si to číslo někdo vymyslel, je to kec a debatu vohnu jinam...,” řekl údajně podle přepisů Kubera.

Sám Kubera přepisy rozhovorů označil za falzifikáty. „Nikdo takové přepisy mít nemůže, protože takové hovory se nikdy neuskutečnily. Celé si to někdo vyfabrikoval," řekl už dříve ČTK Kubera.