Nehoda se stala kolem 16. hodiny v místní části Holičky. Podle prvotních zjištění policie jel motorkář ve směru na Majdalenu, když se protijedoucí renault z neznámých příčin dostal do protisměru, kde motorkáře smetl.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Tragická nehoda u Třeboně

FOTO: HZS Jihočeského kraje

„Motocyklista zůstal po střetu v bezvědomí a došlo k selhání základních životních funkcí. Svědci nehody se na místě snažili postiženého oživit. Záchranáři po příjezdu na místo na jejich snahu navázali. Zranění osmapadesátiletého muže však byla natolik vážná, že se přes veškerou snahu nepodařilo jeho životní funkce obnovit,“ uvedla mluvčí záchranářů Petra Kafková.

Na místě zasahoval i vrtulník

Na místě zasahoval i vrtulník

FOTO: HZS Jihočeského kraje

Na místě zasahoval vrtulník i hasiči. „Zasahující hasiči provedli zajištění havarovaného vozu i motorky proti vzniku požáru a proti úniku provozních kapalin,“ doplnila mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Přesné příčiny nehody a míru zavinění jejích účastníků policisté dále vyšetřují.