Že zřejmě muže zranil, připouští. „Vinen se cítím, ale ne podle paragrafu 140,“ řekl předsedovi trestního senátu na úvod své výpovědi. Nesouhlasí tedy s obžalobou, že chtěl druhého muže zavraždit.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

O osudném zakončení loňského roku vypověděl: „Ten den jsme byli s partnerkou na nákupech. Stavil jsem se v jedné hospodě, kde jsem pil malá piva. Pak jsem se kolem 22. hodiny přesunul k Vávrům. Ani jsem si nesedal a objednal si slivovici u baru,“ začal Suchý vypovídat. Poškozený prý seděl opodál, v obličeji byl zraněný. Později přišel za obžalovaným a zval ho, ať si přisedne.

„Já si s ním ale nechtěl povídat. Zůstal stát, pak došlo na hádku, on proti mně napřáhl ruku. Asi jsem ho odstrčil a udeřil. Pamatuju si to jen útržkovitě. Pak si pamatuju až, že vstával ze země a odcházel pryč,“ řekl Suchý s tím, že má dlouhodobé problémy s pamětí. Nevybavuje si, proč a jak ho pobodal, na oblečení měl krev.

„Číšnice pak řekla, že zavírá, ať jdu domů. Venku jsem šel okolo poškozeného, který spal a chrápal. Pomoc jsem nevolal, protože mi to nedošlo a měl jsem vybitý mobil,“ dodal. Vystřelovací nůž prý nosí u sebe běžně, používá ho prý na seřezávání květin.

Přišel o slezinu

Podle obžaloby Suchý nejprve muže napadl v prostoru výčepního pultu a srazil ho na zem. Pak vytáhl nůž a bodl ho do hrudníku. „Došlo k poranění bránice, sleziny, tlustého střeva, krvácení do dutiny hrudní a masivnímu krvácení do dutiny břišní,“ vyjmenoval státní zástupce Milan Šimek.

Lékaři zraněného zachránili urgentním chirurgickým zákrokem, zejména museli zastavit krvácení a vyjmout poraněnou slezinu. Zdravotní pojišťovna nyní žádá po pachateli uhrazení nákladů léčení ve výši 15 tisíc korun. Poškozený prohlásil, že po obžalovaném nic nechce, a žádné své požadavky na náhradu škody neuplatnil.

Asi devětkrát trestaný Suchý byl naposledy odsouzen před několika lety za výtržnictví. I s poškozeným už měl v minulosti konflikty. Jednou prý na něj v sebeobraně vytáhl teleskopický obušek.