„Našli jsme podezřelé auto i řidiče. Ten je nyní v policejní cele. Kriminalisté případ kvalifikovali jako trestný čin neposkytnutí první pomoci řidičem dopravního prostředku a těžké ublížení na zdraví z nedbalosti,” informoval Novinky mluvčí policie Jan Daněk.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Muže policisté našli ve středních Čechách podle registrační značky, která zůstala ležet na silnici. Proč řidič ujel, muži zákona zatím nevědí.

Kolize se odehrála v noci na neděli kolem třetí hodiny ranní. Motorkáře srazila Škoda Superb na Lahovickém mostě. Ležícího muže si všiml až projíždějící taxikář, který přivolal policisty a záchranáře. [celá zpráva]

Těžce zraněný řidič přitom ležel zhruba 50 metrů od místa střetu, jeho motocykl o dalších 250 metrů dále. Po celé délce ležely na silnici střepy a kusy motocyklu.