Peníze, které Chochol podle obžaloby ukradl, byly soukromé peníze Plaňanského asistentky Lidie Krejčové. Ta si je do trezoru uložila před odjezdem na dovolenou.

Peníze použil pro svou potřebu a ženě je vrátil až po jejích urgencích loni v lednu. Ředitel odboru Plaňanský, který prý věděl, že pachatelem krádeže je Chochol, přesvědčoval zaměstnankyni, aby věc neřešila s policií. S Chocholem a dalšími spolupracovníky se domluvili na znění dohody, tak aby nešlo o krádež, ale o půjčku. Asistentku nutil, aby tuto dohodu podepsala.

Zadlužený Chochol svým kolegům vysvětloval, že se dostal do složité životní situace a řešil ji tímto zoufalým způsobem. Různým věřitelům údajně dluží téměř milión korun.

Peníze mu prý půjčila

Chochol se u soudu hájil tím, že je to uměle vykonstruovaný případ s cílem odstranit Plaňanského. Krejčová mu prý půjčila 340 tisíc s tím, že jí Chochol vrátí o dvacet více. Peníze měl použít na nákup auta a umoření některých svých dluhů. Žena ale jakoukoliv půjčku popřela.

Podle Plaňanského se proti němu Krejčová spikla s Úřadem na ochranu osobních údajů, kde dříve pracoval a nad jehož hospodařením prováděl jakožto zaměstnanec ministerstva audit.

Ministr vnitra Milan Chovanec na obvinění reagoval odvoláním Plaňanského počátkem loňského února. Chochol z ministerstva odešel sám.