Závěr o epilepsii jako jediné možné příčině havárie označil muž v dovolání za spekulaci. Už dříve naznačoval, že nehodu mohl způsobit třeba mikrospánek. NS ale nenašel důvod k zásahu, důkazy prý hovoří dostatečně jasně.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„K závěru o tom, že příčinou ztráty kontroly nad vozidlem byl epileptický záchvat, dospěly (soudy) důsledným hodnocením obsahu znaleckých posudků se zřetelem k ostatním důkazům a objektivně zjištěným okolnostem, například způsobu jízdy,“ stojí v rozhodnutí senátu s předsedou Jiřím Pácalem.

Pátrací akce hasičů, potápěčů a policie

Pátrací akce hasičů, potápěčů a policie

FOTO: HZS Praha

Nehoda se stala 5. března 2013. Řidič dostal záchvat při vjíždění na most, kde ztratil kontrolu nad autem. Nejprve vjel na chodník ve směru jízdy, poté řidič strhnul řízení, přejel do protisměru a vjel na druhý chodník. Tam narazil do tří chodců, z nichž dva auto srazilo do řeky. Jednu z obětí našli záchranáři až o několik týdnů později v česlech vodní elektrárny dále po proudu řeky.[celá zpráva]

Obvodní soud pro Prahu 2 muže poslal za usmrcení a ublížení z nedbalosti na šest let do vězení. Na deset let mu zakázal řídit, navíc mu přikázal, aby zaplatil pozůstalým dohromady sedm miliónů korun. Městský soud pak náhradu škody snížil na 1,725 miliónu korun, ve zbytku pozůstalé odkázal na občanskoprávní řízení.