„Na místo byli přivolaní nehodáři, kteří věc vyřešili uložením blokové pokuty řidiči. Na tomto úseku jsou totiž umístěny dopravní značky, které na nerovnosti na vozovce upozorňují. Ty mu kolegové ukázali, pak bylo zbytečné tvrdit, že rychlost jízdy byla stavu a povaze vozovky přizpůsobena,“ řekla Právu mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Proti pokutě by se řidič mohl celkem úspěšně bránit, ale pokud by chtěl na Správě a údržbě silnic vysoudit náhradu škody. Byl by to ale běh na dlouhou trať s nejistým výsledkem. Palmáre pro právního zástupce by bylo několikrát vyšší než cena dvou pneumatik,“ řekl Právu právník Julek Jeremiáš.

Pokud by značka upozorňující na výtluky v místě nebyla, může se řidič s náhradou škody obrátit na vlastníka komunikace. Tím je většinou Ředitelství silnic a dálnic, kraj nebo obec. Ti by se jeho škodou měli zabývat a případně škodu nahradit.