Na tísňovou linku 158 volala krátce po desáté hodině večer čtyřicetiletá žena s tím, že ji v bytě napadá muž. Než však stačila říct, kde se nachází, telefon oněměl. Muži zákona tak měli značně ztíženou práci a snažili se zjistit signál mobilního telefonu, ze kterého žena volala. Na zpětné volání nikdo nereagoval.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Po operativním pátrání se podařilo najít byt, ze kterého žena volala, v Sladkovičkově ulici. Protože hrozilo bezprostřední ohrožení života, vstoupili policisté do bytu násilím. Ženu našli v tratolišti krve s mnohočetnými bodnými poraněními. Okamžitě jí s pomocí dispečera linky 155 poskytli první pomoc, ale zachránit se ji nepodařilo,“ řekl Novinkám mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policisté před domem, kde se vražda odehrála.

Policisté před domem, kde se vražda odehrála.

FOTO: policejnidenik.cz

V bytě byl také zadržen 58letý muž, který je nyní podezřelý z trestného činu vraždy. Muž, který byl pravděpodobně přítelem ženy, má bohatou kriminální minulost. Za majetkové i násilné trestné činy strávil ve vězení asi 20 let života.

Jak přesně žena zemřela, určí až nařízená pitva. Policisté se případem nadále zabývají.