Muže obviněného ze znásilnění a vraždy převezla eskorta do vazební věznice v Litoměřicích. Podal proti vzetí do vazby stížnost.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Soud poslal obviněného do vazby ze všech tří zákonných důvodů, jak navrhoval státní zástupce František Stibor. „Je zde důvodná obava, že by mohl uprchnout, nebo se skrývat na neznámých místech s ohledem na hrozbu vysokého trestu,“ řekl Stibor.

Do vazby putoval také, proto, že by mohl ovlivňovat svědky a dopouštět se další trestné činnosti. „Pan obviněný byl vzat do vazby i z důvodu vazby předstižné. Znamená to, že po vyhodnocení všech okolností je důvodná obava, že by mohl opakovat trestnou činnost, pro kterou je stíhán,“ dodal Stibor.

Výpověď dovedla policisty k dívčiným věcem

Muž vypovídal ještě před zahájením trestního stíhání, v té době se také k činu přiznal. „Poskytl policejnímu orgánu informace, které například vedly k nálezu věcí zavražděné,“ řekl soudce Martin Majchrák, který o vazbě rozhodoval. Poté, co byl obviněn, už nevypovídal, ani u soudu, který rozhodoval o vazbě.

Policie má proti muži dostatek důkazů. „Ve věci máme další důkazní materiály, které jednoznačně opodstatňovaly a odůvodňovaly zahájení trestního stíhání proti této konkrétní osobě," doplnil Stibor.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Lidé si připomínají Elišku před školou v Klášterci nad Ohří

Muž je příbuzným oběti, podle informací Práva jde o bratrance dívčiny matky. Muže zadrželi kriminalisté ve čtvrtek večer na Chomutovsku a převezli ho k výslechu do Ústí nad Labem.

Devítiletá dívka se ztratila v úterý cestou krátce po poledni. Už pozdě večer po ní začaly pátrat desítky kriminalistů i dobrovolníků. Tělo dívenky bylo objeveno ve středu odpoledne u Ciboušova, asi kilometr od místa, kde bydlela s babičkou.

Obviněnému hrozí až 20 let vězení, případně výjimečný trest, vyplývá z právní kvalifikace případu.