Na pietní místo před vchodem do školy nosí místní květiny, hračky a zapalují svíčky. Zatímco ve středu večer se tam sešly možná stovky lidí zejména z řad rodičů školáků, aby tichou vzpomínkou vyjádřili podporu rodině zavražděné dívky, ve čtvrtek se s Eliškou loučili její kamarádi a spolužáci.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Byla to moje kamarádka, často jsme si spolu hrály,“ řekla Právu dívenka a nechápavě se zeptala vedle stojící matky. „Proč jsou zlí lidi?“

Děti zapalují svíčky u školy, kam dívka chodila.

Děti zapalují svíčky u školy, kam dívka chodila.

FOTO: Karel Otcovský, Právo

Podobnou otázku si pokládali i dospělí. „Co je to za člověka, který ublíží bezbrannému dítěti. Je to hrozný,“ ulevila si paní Monika. Svou desetiletou dceru Blanku už nenechá bez dozoru. „Bydlíme tady kousek v paneláku. Holka šla občas sama domů, teď už ji nenechám,“ zdůraznila.

Ve všech třídách školy drželi žáci na začátku první hodiny za Elišku minutu ticha. Vedení školy a zřizovatele, tedy města, se dopoledne poradí, jak na tragickou událost zareaguje.

Před základní školou, kterou dívka navštěvovala, zapalují její kamarádi a obyvatelé města svíčky a nosí plyšáky.

FOTO: Karel Otcovský, Právo

Jak Eliška zemřela, poodhalí až výsledky nařízené soudní pitvy. Kriminalisté pracovali na místě činu do pozdního středečního večera, následně začali případ vyšetřovat. „Po pachateli intenzivně pátráme,“ řekla Právu ve čtvrtek ráno policejní mluvčí Alena Bartošová.