Počet tragických prázdninových nehod se v posledních letech trvale snižuje. Podle Lercha však i letos policisté zaznamenali zvýšený počet mrtvých motorkářů nebo cyklistů. "Bylo to dáno i tím, že bylo poměrně dobré počasí," popsal jeden z důvodů Lerch. Za prvních osm měsíců letošního roku se stalo téměř 55 000 dopravních nehod.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Častými oběťmi nehod byli i spolujezdci v autech. "Zaznamenali jsme několik nehod, při kterých zemřelo více osob. Zpravidla došlo k tomu, že se řidič plně nevěnoval řízení a vjel do protisměru," doplnil Lerch.

Proti loňskému roku vzrostl počet mrtvých na silnicích hlavně v červnu, a to o 30. Loni ale situaci podle policie ovlivnily záplavy. "Nebýt tohoto měsíce, byl by trend pozitivní," uvedl Lerch. I přesto se podle něj situace zlepšuje například proti roku 2012.

Nejhorším letošním měsícem byl doposud červenec se 75 mrtvými, nejlépe se naopak vyvíjela situace v únoru, kdy bylo jen 24 obětí nehod.

Nejčastěji lidé podle Lercha při nehodách umírají kvůli velké rychlosti či nedání přednosti v jízdě.