Senior se podle ní k činům přiznal. "Motivem jeho jednání bylo vyjádření nesouhlasu se současnou politickou situací v naší zemi," uvedla mluvčí. Muže podle ní čeká přezkoumání duševního stavu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Hákové kříže se na zdech berounských domů objevovaly tři roky a policie kvůli tomu sestavila zvláštní tým, který měl pachatele vypátrat. Muž si pro své výtvory vybíral místa přímo na náměstí v Berouně a v jeho přilehlých částech. Policisté si byli od počátku jisti tím, že nejde o dílo extremistické skupiny, ale jednotlivce. Na konci minulého týdne muže dopadli přímo při činu, když opět maloval hákový kříž na fasádu domu poblíž náměstí.

Senior se podle Pučelíkové v minulosti nedopustil žádného protiprávního jednání. V nejbližších dnech bude obviněn z dvou trestných činů, a to z poškození cizí věci a projevu sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka.