„Vyšetřujeme požár soukromého vozidla policisty krajského ředitelství,“ potvrdila policejní mluvčí Ivana Ježková.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Samozřejmě v tuto chvíli nemůžeme říci nic k motivu, vyšetřování běží. Ale vzhledem k tomu, že majitelem poškozeného vozu je vyšetřovatel závažných trestních kauz, zejména násilného charakteru, u nichž jsou pachatelé ohroženi vysokou trestní sazbou, nemůžeme vyloučit ani tuto stopu,“ vysvětlila Ježková důvod, proč záležitost vnímá hradecká policie jako velmi závažnou a je pro ni prioritou.

Podle informací televize Nova je vlastníkem zničeného automobilu vyšetřovatel Milan Jušta. V minulosti se podílel například na kauze heparinového vraha Petra Zelenky, objasnění vraždy dvacetileté stopařky z Náchoda, z níž byl usvědčen Jiří Cimbál a potrestán doživotním trestem vězení.

 Šetřil i spornou vraždu kadeřnice

Jušta vyšetřoval i pokus o vraždu kadeřnice v Hořicích, za který byl letos pravomocně odsouzen student Lukáš Nečesaný. Příbuzní obviněného přitom již v průběhu procesu obviňovali kriminalisty, včetně Milana Jušty, z manipulace vyšetřování.

„V tuto chvíli samozřejmě nemůžeme ukázat na žádnou kauzu či viníka, který by mohl stát za žhářským útokem. Samozřejmě nemůžeme vyloučit ani to, že se jednalo o náhodu, že šlo pouze o vandalství. I to je jedna z verzí,“ dodala Ježková s tím, že vznik speciálního týmu samozřejmě neochromí vyšetřování jiné trestné činnosti v regionu.