Řidič po nehodě od svého BMW utekl a policie po něm vyhlásila pátrání. Detektivové případ vyšetřují jako usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem auta. Za tyto skutky hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Kriminalisté ale nevylučují, že se právní kvalifikace ještě během vyšetřování případu změní.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Mladý muž přišel na jednu ze služeben po 20.00. Detektivové ověřili jeho totožnost a v současné chvíli s ním provádějí policejní úkony,” uvedla v úterý večer pražská policejní mluvčí Jana Rösslerová.

Zkouška na alkohol byla po několika hodinách od srážky negativní, stejně jako test na drogy. Ten odhalí konzumaci drog zpětně i několik dnů až týdnů. Například přítomnost marihuany se dá zjistit i po měsíci.

Video

Řidič BMW dívku srazil, pak utekl. Zdroj: Novinky

Auto, které řídil, nebylo kradené. „Policisté už vozidlo prohlédli a nenašli v něm žádné zbraně ani drogy. Kriminalističtí technici zajistili stopy, ke kterým se ale nebudeme více vyjadřovat,“ řekla Novinkám Rösslerová.

Nehoda se odehrála po půl páté ráno. Mladá dívka stála na autobusové zastávce, když se z ulice Elišky Peškové vyřítilo černé BMW, které vjelo na chodník a smetlo ji. Řidič zastavil na druhé straně křižovatky a utekl. Dívku začali okamžitě oživovat svědci, ale i přes pomoc záchranářů nakonec podlehla devastujícím zraněním. [celá zpráva]

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Tragická nehoda na náměstí Kinských v Praze