Dávid si stěžoval na to, že nižší soudy celý případ špatně vyhodnotily a navíc mu udělily příliš přísný trest. „Nic jsem nezapálil, nikdy bych nezabil starou ženu,“ hájil se s tím, že vše je jen pomsta jeho bývalé přítelkyně a její matky, které po něm prý jdou.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Senát NS ale rozhodl, že jak právní kvalifikace, tak i uložený trest jsou naprosto v pořádku.

Dávid založil požár v domku špatně pohyblivé ženy na konci ledna 2010. Nejprve rozmístil hořlavé předměty k elektrickým přímotopům, které následně převrhl. Přitom dobře věděl, že stařenka vzhledem ke svému věku a omezené pohyblivosti nebude schopna utéct. Nebožačka pak v plamenech několik minut umírala v nevýslovných bolestech.

Za činem byla podle všeho snaha získat majetek a také umlčet nepohodlného svědka. Dávid totiž za pomoci své milenky z účtu seniorky, s níž se už několik let znal, tajně vybíral peníze. Také ji nechal podepsat falešnou závěť, v níž vše odkázala jeho družce. Když ale stařenka zjistila, že ji Dávid okrádá, chtěla ho jít udat na policii. Místo toho uhořela ve svém domě.