K nehodě u Mírové pod Kozákovem na Semilsku vyjížděli záchranáři krátce po 08:00 ráno. „Bylo nám ohlášeno, že auto sjelo do rybníka v Sekyrkových Loučkách, hasiči na místě zjistili, že je auto na střeše, obrácené koly nahoru,“ popsala nehodu mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Hasiči podle ní okamžitě skočili do vody, z auta vytáhli matku s dcerou a zahájili oživování. „Obě byly v bezvědomí,“ dodala.

Podle mluvčí záchranářů Lenky Markovičové byla 13letá dívka převezena ve vážném stavu vrtulníkem do pražské nemocnice v Motole, její sedmačtyřicetiletá matka byla dopravena na traumatologii do Liberce. „Obě jsou ve vážném stavu a bojují o život, podle odhadu mohly být ve vodě 20 minut,“ dodala Markovičová.

U Bezdězu zemřela seniorka  

Při jiné dopolední nehodě osobního auta u Bezdězu na Českolipsku zahynula spolujezdkyně. Řidič byl s těžkým zraněním dopraven na traumatologii do Liberce.

Nehoda na hlavní silnici u Bezdězu byla podle krajské policejní mluvčí Ivany Balákové ohlášena v 10:30. „Vůz jel z Doks na Mladou Boleslav a zhruba kilometr před odbočkou do obce Bezděz vyjel ze zatím nezjištěných příčin ze silnice, havaroval a převrátil se na střechu,“ popsala nehodu mluvčí.

Ve voze zahynula šestaosmdesátiletá matka řidiče. Dvaašedesátiletý muž podle ní vyvázl s těžkým zraněním. Zhruba na hodinu musela být podle Balákové silnice pro dopravu zcela uzavřena.