Hlídka policie kontrolovala řidiče v sobotu nedaleko Byšic na Mělnicku, když chtěla zastavit šoféra chrysleru. Zřejmě proto, že si byl vědom toho, že před jízdou pil alkohol, nezastavil, a naopak zrychlil. Zastavující policista stačil jen tak tak uskočit.

Jak lze vidět na kamerovém záznamu, hlídka okamžitě sedla do auta a začala piráta pronásledovat. Netrvalo dlouho a auto našla odstavené na přejezdu. „Policisté proto informovali pracovníky drah, protože místem měl zanedlouho projíždět rychlík a mohlo dojít k neštěstí,“ řekla Novinkám v pátek mluvčí policie Štěpánka Zatloukalová.

Řidič jednal pohotově a přesedl si na sedačku spolujezdce, kde dělal, že spí. Stejně zareagoval i jeho kamarád na zadních sedadlech. Když se muže podařilo „probudit“, udělali u nich policisté dechovou zkoušku.

Pět zdrogovaných za tři dny  

„Řidič nadýchal 1,47 promile alkoholu, druhý muž měl kolem dvou promile. Jak policisté později zjistili v evidencích, řidič měl už čtyřikrát zakázáno řízení kvůli alkoholu a rychlosti,“ doplnila Zatloukalová. Řidič je podezřelý z trestného činu násilí na úřední osobě a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Podle ní středočeská policie od pondělí do středy zastavila pět mladých řidičů pod vlivem omamné látky, většinou drog.

Minulý týden v noci na sobotu srazil 22letý zdrogovaný řidič policistku u Brandýsa nad Labem. Záchranáři ji převezli do nemocnice, kde během sobotního odpoledne zemřela. Mladíkovi hrozí až 16 let za mřížemi. [celá zpráva]

Video

Řidič při ujíždění srazil policistku. Zdroj: Novinky