„Operační středisko hasičů Olomouckého kraje vyslalo svou jednotku k záchraně divokého prasete do Vojenské lázeňské léčebny v ulici Myslbekova. Prase se samo snažilo zachránit svůj život a zběsile zápasilo s vodou v místním bazénu,“ řekl Právu v pondělí mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Hasiči podle něj zvládli nelehký úkol po několika neúspěšných pokusech pomocí nastavovacích žebříků. „Připravili je tak, aby se kanec dokázal sám dostat z vody. Zachráněnému divočákovi se ale zřejmě naše pomoc nelíbila a při vyproštění se vrhl na zachránce, velitele zásahu,“ uvedl mluvčí.

Divoké prase v lázeňském bazénu.

Divoké prase v lázeňském bazénu.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

Podle myslivců nemělo být nervózní zvíře po vyproštění z vody agresivní, předpokládalo se, že hned uteče. „To se ale nestalo a brzy jsem při jeho útoku pochopil, jak je znát rozdíl mezi mými sto deseti a jeho dvě stě kilogramy,“ svěřil se velitel čety hasičů Jiří Šarman.

Oděrky a modřiny

Dramatický konec pro něj ale neměl naštěstí vážnější následky. Hasič utrpěl jen oděrky a modřiny, útok divočáka odnesl i jeho stejnokroj. „Po této zkušenosti bych asi zvolil stejný postup, ale z daleko větší vzdálenosti,“ poznamenal Šarman.

Divoké prase v lázeňském bazénu.

Divoké prase v lázeňském bazénu.

FOTO: HZS Olomouckého kraje

„Divoké prase po útoku na velitele zásahu bez dalších okolků uteklo do volné přírody. Hasič z preventivních důvodů navštíví lékaře,“ dodal Hošák.