Policie zveřejnila adresy, na kterých se mohl Bakalár vyskytovat. „Vyšetřování závažného zločinu pokračuje. Žádáme veřejnost o pomoc. Pokud někdo viděl muže této podobizny na následujících adresách, ať kontaktuje policisty prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia ČR Vlasta Suchánková.

Lupič si opatřil falešné doklady

Lupič si opatřil falešné doklady

FOTO: Policie ČR

Jedná se o tato místa: obec Zdiby, ulice Severní, pravděpodobně u domů čp. 75 nebo 85; hlavní město Praha – dva bloky domů ohraničené ulicemi Koněvova, Domažlická, Roháčova, Hájkova a Kališnická, a hlavní město Praha – blok panelových domů v ulici Brechtova 14 – 16.

O zadržení pětapadesátiletého Bakalára informovali kriminalisté ve středu v Olomouci. Na zadržení se vzhledem k nebezpečnosti pachatele podílel Útvar rychlého nasazení. Muž je v současné době ve vyšetřovací vazbě a za pokus o vraždu a loupež mu hrozí až dvacetiletý trest odnětí svobody nebo výjimečný trest.

Vydával se za Bulhara 

Policisté uvedli, že se Bakalár v době od loupeže do svého dopadení mohl pohybovat po celém území ČR, možná i v zahraničí. Muž, který byl v minulosti již sedmkrát trestán za majetkovou a násilnou trestnou činnost, zásadně změnil vizáž a pořídil si velmi zdařilé doklady občana Bulharska s novou podobou.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Jána Bakalára dopadl Útvar rychlého nasazení. Zdroj: Policie ČR

Přepadení vozu bezpečnostní agentury s penězi České spořitelny, ke kterému došlo 21. února v Přemyslovicích na Prostějovsku, označují znalci za mimořádně brutální. Pachatelé na posádku bezohledně stříleli uprostřed obce ze samopalu, hrozili brokovnicemi i odpálením granátu.

Policie obdržela anonymní oznámení  

Pokusili se také zapálit hořlavinu na silnici pod vozidlem a zahladit tak stopy. To se jim ale zcela nepodařilo, a právě některé z nich vedly k Bakalárovi. Jeden z policistů, který je s vyšetřováním obeznámen, k věci řekl: „Ještě týž den, kdy k přepadení došlo, jsme zaznamenali telefonní upozornění, že jeden z lupičů byl Bakalár.“ Policisté pracovali s verzí, že pachatelé z místa odjeli terénním vozem khaki nebo světle lahvově zelené barvy.

Na tiskové konferenci v Olomouci nepotvrdili, ale ani nevyvrátili informaci, že se nejméně jeden z pachatelů vyskytoval v Přemyslovicích ještě v okamžicích, kdy už policejní technici pracovali na zajištění stop v místě přepadení a nad Přemyslovicemi a okolím přelétával policejní vrtulník.