K činu došlo 4. září loňského roku nad ránem. Obžalovaný po předchozí hádce s matkou vypil láhev vína. Potom vzal ze svého pokoje hokejku na pozemní hokej a nůž a šel do matčiny ložnice, kde na ni brutálně zaútočil.

"Útok vedl s extrémně vysokou mírou brutality a takovou intenzitou, že způsobená zranění vystavila poškozenou bolestem za hranicí snesitelnosti," uvedla státní zástupkyně. Žena utrpěla zlomeninu lebky i obou čelistí, krvácení do mozku a zlomeninu ruky.

„Já už nevím, co jsem dělal, mám to slitý. Asi to bylo v amoku,“ vypověděl muž u výslechu. Tvrdil, že se matku po činu snažil křísit, ale neúspěšně. Potom tělo zabalil do igelitu a odtáhl na půdu.

Policii zavolala sestra

Nezvyklý ruch nad ránem probudil vrahovu sestru, která se po předchozím bratrově napadení babičky začala obávat nejhoršího.

„Zavolala jsem policii, že asi mámu zabil. Už předtím napadl babičku, věděla jsem, že je schopný někomu ublížit,“ uvedla u soudu.

Za zvlášť surovou vraždu mu hrozí až 20 let, případně výjimečný trest. Hlavní líčení bude pokračovat 22. dubna výslechem soudního znalce z oboru psychiatrie.