Byla zveřejněna podobizna podezřelého, ale ani svědectví několika desítek lidí, kteří se policii přihlásili, zatím k dopadení nevedlo. Nepomohlo ani to, že vedení firmy, kde k výbuchu došlo, slíbilo jako odměnu za informace vedoucí k pachateli půl miliónu korun.

„Zveřejňujeme proto video ze 13. ledna z pošty v Hábově ulici v pražských Stodůlkách, na němž jsou kromě muže podávajícího balíček také další lidé, kteří ho mohli dobře vidět nebo si mohli něčeho důležitého všimnout,“ žádal o přihlášení dalších svědků vedoucí odboru kriminální policie Středočeského kraje Michal Fait. Lidé mohou své poznatky volat na číslo 158 nebo na speciálně zřízenou linku 601 572 474.

Snímek z kamery z pošty v Praze-Stodůlkách, který podle policie ukazuje odesílatele balíčku.

Snímek z kamery z pošty v Praze-Stodůlkách, který podle policie ukazuje odesílatele balíčku.

FOTO: Policie ČR

Podle dosavadních zjištění se jednalo o domácky vyrobenou výbušninu. „Byla zajištěna, aby neexplodovala při manipulaci na poště nebo dopravě, iniciace výbušniny byla po otevření,“ dodal Fait.

Vyšetřování podle něj ukazuje, že útok nebyl směřován na firmu jako takovou, ale přímo na jejího pracovníka - provozního ředitele, který byl na balíčku uveden jako adresát. Ten si také v recepci firmy zásilku vyzvedl a otevřel. V tu chvíli balíček explodoval a muže na místě usmrtil. Vážně byla zraněna i recepční firmy.

Záběry z poničených prostor firmy po výbuchu balíčku

Záběry z poničených prostor firmy po výbuchu balíčku

FOTO: Policie ČR

Muž, který balíček poslal z pošty ve Stodůlkách, byl vysoký 173 až 175 cm, silnější postavy, ve věku mezi 40 až 50 lety, na sobě měl kabát a čepici v podobě kožené letecké kukly. Nemusí se jednat přímo o strůjce výbušniny, ale může to být jen člověk najatý k zaslání balíčku.