Na muže, který poškozoval vybavení výletní lodi v Děčíně 1, upozornil jeden z kolemjdoucích občanů. Na místo byla ihned vyslána hlídka městské policie.

„Muž do jejího příjezdu demoloval vše, co mu na lodi přišlo pod ruku, strhával vlajky, lana a vytrhával elektrické kabely. Navíc hodil do vody záchranný člun, který pak uplaval. Na zákonnou výzvu, aby svého jednání zanechal, reagoval slovy: 'Já jsem nesmrtelný, tak si pro mě pojďte, všechny vás zbiju!',“ popsal mladíkovo jednání zástupce velitele děčínských strážníků Tomáš Pavlík.

Strážníci a policisté, kteří se na místo dostavili, přelezli zábradlí lodi a snažili se muže zadržet, ten ale před nimi vylezl na stožár, kde se chytil vlajky, a následně upadl obličejem na palubu.

Dostal pouta na nohy

„Muž byl zjevně pod vlivem omamných látek. Za normálních okolností by člověk po takovém pádu sotva vstal, muž ale ihned vyskočil a začal útočit na všechny přítomné. Strážníci proti němu museli použít donucovací prostředky, zpacifikovat ho a nasadit mu služební pouta,“ uvedl ředitel děčínské městské policie Marcel Horák.

Ani poté ale mužova agresivita neustávala, a i když byl na zemi, snažil se alespoň nohou kopnout do zakročujících strážníků a policistů. Policisté mu proto přiložili pouta i na nohy, aby mu znemožnili pohyb. S ohledem na to, že při pádu muž utrpěl zranění a nebyl evidentně zcela při smyslech, policie jej převezla na ošetření do děčínské nemocnice.