Nejdřív tichý příjezd neznámého auta a vzápětí řev a rány do dveří jako v akčním filmu. To vylekalo v čase, kde se lidé chystají do postele, řadu sousedů v klidné Zrzavého ulici v okrajové čtvrti Jihlavy. Policisté se ale místo k muži podezřelému z výroby drog dobývali k nic netušícím sousedům.

„My si myslíme, že ten omyl asi způsobilo jméno. Majitel domu totiž podniká, v názvu firmy má i jméno společníka, který má shodou náhod stejné příjmení jako ten mizera, kterého přišli zatknout. A ten název mají i na dveřích,“ zamyslel se jeden ze svědků nepříjemného incidentu.

K tomu došlo v pondělí po setmění. „To je strašně slušná rodina. Jsou věřící, mají skvěle vychované kluky, milují přírodu. Právě proto byli všichni v šoku: jsou tu samí starousedlíci a navzájem se známe,“ popsal muž s dovětkem, že hlavním aktérům omylu musela být situace o to nepříjemnější.

Krajská policejní mluvčí Dana Čírtková omyl policistů přiznala. „Stalo se to v rámci realizace na úseku toxi. Že jde o omyl, se zjistilo během snad dvou minut. Majiteli domu jsme se samozřejmě omluvili, on to pochopil, nabízenou pomoc policejního psychologa ale odmítl. Policie je též připravena nahradit způsobenou škodu, o detailech se nyní jedná,“ doplnila mluvčí.

Skutečného výrobce drog policisté zatkli vzápětí a zanedlouho poté ho také obvinili.