Podle obžaloby vraždil Sivák nožem, který si s sebou přinesl. Většina ran mířila na hlavu, krk a trup. Smrtelná byla rána do srdce. „Oběť se bránila, měla rány na rukou. Zranění svědčí o prožívání trýznivých a bolestivých útrap,“ uvedl státní zástupce Vladimír Jan. S jeho tvrzením se ztotožnil i soud.

Sivák se hájil tím, že měl s mladou barmankou milostný vztah, žena ho ale chtěla odhalit. Jeho obhajobě ale soudce neuvěřil. Podle znalkyně v oboru psychologie by podobný vztah byl málo pravděpodobný, protože žena měla čerstvý vztah se svým přítelem a neměla důvod z něj utíkat.

Na muže se vztahovala amnestie 

Sivák vypovídal jen v přípravném řízení, kde svůj čin doznal, u soudu hovořit odmítl. Z místa měl ukrást batoh oběti, její telefon, pokladničku s 12 tisíci korunami a záznamové zařízení.

Policii nejprve řekl, že věci hodil do nedalekého rybníka, ten ale byl zamrzlý. Poté výpověď změnil a uvedl, že je někde zakopal, ale odmítl říct kde. „Vzal jsem to proto, že jsem chtěl, aby to vypadalo, že tam někdo kradl,“ uvedl Sivák ve výpovědi. Policie nakonec našla ukradené věci zakopané v lese u Krupky na Teplicku.

Odsouzený muž byl už několikrát trestán, ale vztahovala se na něj prezidentská amnestie. „Polehčuje mu dílčí částečné přiznání, nelze ho ale přeceňovat,“ uvedl soudce Ondřej Peřich.