Městská policie o případu informovala v úterý. „Na tísňovou linku 156 oznámila svědkyně, že již několik hodin slyší dětský pláč. Dítě údajně již jen chraptí a nemůže se utišit. Na místo vyjela motohlídka a pokusila se dozvonit na dům, ze kterého se pláč ozýval. Na zvonění ani bouchání nikdo nereagoval, nakonec strážníci přes okno zahlédli na posteli nehybně ležícího muže a převržený invalidní vozík,“ popsal Právu počátek případu zástupce ředitele přerovských strážníků Miroslav Komínek.

K domu se podle něj sjely záchranné složky a jeden ze strážníků se společně s policistou dostali přes okolní zahrady do zadního traktu domu. Následně se jim podařilo vstoupit zadním vchodem do domu, kde zjistili, že je muž naživu, ale silně opilý.

„Na vedlejší posteli leželo plačící dítě. Při dechové zkoušce bylo u otce zjištěno tři promile alkoholu,“ uvedl Komínek.

Holčičku na místě prohlédl lékař. „Podle něj neutrpěla žádné zranění. Na místo byla přivezena matka dívky, která si ji převzala,“ řekla Právu v úterý krajská policejní mluvčí v Olomouci Marie Štrbáková. Muž podle ní nespáchal žádný trestný čin. Policie o případu informovala příslušný orgán sociálně-právní ochrany dětí.