Devatenáctiletá řidička s čerstvým řidičským průkazem v pondělí ráno projížděla z Heřmanic na Liberec, když ji dojel řidič kamiónu. Ten se ji snažil asi pět minut předjet, což se mu ale nepodařilo.

„Řidička musela ve Lvové, kde právě probíhají stavební úpravy a provoz je tu regulován semaforem, zastavit na červenou. To v tu chvíli ještě netušila, jaké nebezpečí jí hrozí,“ uvedla mluvčí policie Ivana Baláková.

Rozčilený řidič kamiónu vystoupil z vozu a začal ji vulgárně urážet a tvrdit, že na něj ukázala prostředníček. To se ale podle ženy nestalo. Řidič proto vzal páčidlo, kterým udeřil do dveří auta.

„Mladá žena naštěstí zachovala chladnou hlavu a z auta vůbec nevystoupila. Jakmile se kolona na semaforech zase rozjela, pokračovala v jízdě dál. Je nutné dodat, že se jí v této situaci vůbec nikdo nezastal, a to v koloně stála čtvrtá v pořadí,“ doplnila mluvčí policie.

Policisté po agresorovi pátrají a podezírají ho z trestného činu poškození cizí věci a výtržnictví. Škoda na vozidle audi byla na místě odhadnuta na 25 000 korun.