„Vytočila linku hasičského záchranného sboru a uvedla, že se ztratila. Na místo ihned vyrazila jednotka dobrovolných hasičů z Horní Vltavice a z Lenory. Zároveň hasiči po sedmé hodině večer informovali policii, takže směrem k Boubínskému pralesu vyjela také hlídka z obvodního oddělení v Horní Vltavici,“ popsala Právu záchrannou akci mluvčí jihočeské policie Štěpánka Uhlířová s tím, že po ženě pátrala také horská služba s vycvičenými psy. Celkem ji hledali desítky profesionálů i dobrovolníků.

„Žena v telefonu uvedla, že stojí kdesi na asfaltové cestě u potůčku, více nedokázala pátrajícím popsat. Situace byla o to dramatičtější, že byla s dětmi již několik hodin venku, začínalo se stmívat a v mrazivém počasí hrozilo, že brzy prochladnou,“ konstatovala Uhlířová.

Policisté lokalizovali mobil, ze kterého matka volala, a nakonec přineslo pátrání v Boubínském pralese úspěch.

„V deset hodin večer přišla dobrá zpráva. Jeden z mužů, který se zapojil do pátrání, nalezl matku i se syny na lesní cestě. Neměli žádná zranění ani omrzliny, přesto byli převezeni do nemocnice v Prachaticích na pozorování,“ konstatovala Uhlířová a dodala, že v těžké chvíli pomohl matce mobilní telefon a také maximální nasazení záchranných složek.