Při plné funkčnosti výbušniny mohla pomsta mladíka skončit neskutečnou tragédií. Policisté převezli zbytky trhaviny na pyrotechnickou expertizu.

„Celý incident měl začít tím, že dvacetiletý mladík nejspíš po předchozí rozepři mezi partou mladých lidi vhodil do prostoru místnosti, která je určená pro stolní fotbal nejspíš domácky vyrobenou výbušninu, z níž se rozlétly kovové střepy, které poranily přítomné návštěvníky. Podle svědků se v inkriminované době v prostoru stolního fotbálku nacházelo asi patnáct až dvacet lidí,“ popsala případ pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.

„Poranění končetin utrpěly dvě osoby. Na místo byla přivolána lékařská pomoc. Oba zranění byli ošetřeni na místě,“ upřesnila Maturová.

Poranění způsobená výbuchem podomácku vyrobené bomby

Podomácku vyrobená bomba zranila dva lidi.

FOTO: Policie ČR

Podle dostupných informací byla výbušnina vyrobena z hliníkové trubky, zřejmě naplněné střelným prachem a kovovými úlomky. Bombu měl mladík odpálit pomocí zápalné šňůry.

Zadržený mladík nadýchal 1,8 promile a byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Po vystřízlivění si ho převzali kriminalisté.

„Ve věci byly zahájeny úkony v trestním řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a pokus ublížení na zdraví. Zatím nebyl nikdo obviněn. Nyní se čeká na výsledek pyrotechnické expertízy, která by měla určit, do jaké míry byla výbušnina účinná a nebezpečná. Není vyloučené, že by mohlo dojít i ke změně právní kvalifikace, ale to nám ukáže až zmíněná expertíza,“ dodala Maturová.