Hasiči se o nehodě dozvěděli před osmnáctou hodinou a na místě našli vozidlo audi, které po předchozím střetu skončilo ve zdi domu a zavalilo jej zdivo štítové stěny domu. „Poměrně rychle se podařilo hasičům dostat z vozidla sutiny. Uvnitř vozu byl zraněný starší muž. Hrozilo zřícení poškozené části stavby. Během šesti minut se hasičům podařilo dostat řidiče z auta a předali jej do péče záchranné služby,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. V dalším z aut, která byla zapletena do nehody, cestovali čtyři lidé. Tři z nich putovali rovněž do péče zdravotníků se zraněními.

„Řidič audi, který je podezřelý, že nehodu zavinil, v noci zemřel na následky způsobených zranění. Jedná se tak o první letošní oběť silničního provozu na Hodonínsku,“ uzavřel bilanci následků na zdraví a životech mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Dopravní policisté, kteří nehodu jeli šetřit, podobný případ už dlouho neřešili.

Rodinný dům náraz poškodil.

Rodinný dům náraz poškodil.

FOTO: Policie ČR

Až při šetření události policisté zjistili, že tragické nehodě předcházela ještě jedna, jen o pár minut dříve před vjezdem do Vnorov. „Zřejmě nepřizpůsobením rychlosti jízdy pravou částí svého vozu narazil do zadní části před ním jedoucí dodávky. Na místě nehody nezastavil a velkou rychlostí pokračoval do obce, kde došlo k další nehodě s nárazem do domu,“ řekl Zámečník.

Z Audi po sérii nárazů zbylo torzo, zasypané sutinami.

Z audi po sérii nárazů zbylo torzo, zasypané sutinami.

FOTO: Policie ČR

O několik desítek vteřin po první nehodě vjel vysokou rychlostí do pravotočivé zatáčky a následně vybočil do protisměru. Pak přišel boční střet s protijedoucím Opelem Astra, v němž zůstali další zranění. Audi pokračovalo v neovladatelné cestě vpřed a nabouralo protijedoucí Škodu Octavii. Mezitím při střetu s opelem utržené levé přední dveře narazily do dalšího protijedoucího vozidla Renault Mégane. Až po těchto nárazech audi dokonalo dílo zkázy, když vyletělo vpravo mimo silnici a čelně narazilo do rodinného domu, který značně poškodilo.

Z Opelu zbyl po nárazu Audi vrak.

Z opelu zbyl po nárazu audi vrak.

FOTO: Policie ČR

„Vzhledem k tomu, že poškozená stěna domu byla nestabilní, nechal si velitel zásahu povolat na místo statika a posilovou jednotku z brněnské stanice Lidická se speciální výbavou k zajištění stability objektu,“ doplnil mluvčí hasičů. Hasiči pak pomocí své výbavy zeď zajistili.

Místo nehody bylo až zhruba do dvaadvacáté hodiny neprůjezdné. Policisté ji dále šetří. Všichni řidiči s výjimkou řidiče audi obstáli v dechové zkoušce. U něj rozhodne až výsledek pitvy, zda se jednalo o neúměrný hazard, nebo jeho jednání ovlivnila návyková látka či zdravotní komplikace.