Když zjistili, že jejich byt je v pořádku, utíkali ven. „To, co jsme viděli, už nikdy z paměti nedostanu. Dům byl v plamenech, lidé křičeli,“ dodal Zyla.

Kolem domu chodil prakticky denně a o údajně problémovém nájemníkovi věděl. „Vím, že ve Frenštátě roznášel letáky. Okna jeho bytu byla už dlouho rozbitá a zalepená,“ řekl Zyla.

Výbuch a tlaková vlna, která lidem posunovala nábytek, probudila i Josefa Nárožného s manželkou. Na hořící dům viděli přímo z okna. „Bylo to strašné. „Lidé křičeli a chtěli se dostat z hořícího domu ven. Celá chodba byla v plamenech. Takovou ránu jsem v životě neslyšel,“ líčil Nárožný.

Panelový dům ve Frenštátě po výbuchu plynu.

Panelový dům ve Frenštátě po výbuchu plynu.

FOTO: Jiří Tomaškovič, Právo

Jednu ze zraněných znala i Drahomíra Kolaříková. „Zdravotní sestřička, která bydlela v prvním poschodí vpravo, se o mě stará, zachránila mi v podstatě život. A teď se o ni bojím. Prý ale přežila ona i její manžel,“ uvedla Kolaříková.

Video

Hasiči prohledávali trosky domu ve Frenštátě pod Radhoštěm, který v neděli zdemoloval výbuch plynu. Zdroj: Jiří Tomaškovič, Právo

Také ona věděla o tom, že v domě bydlí problémový člověk. „Pokud to opravdu udělal, je to děsivé. Byla jsem u domu asi deset minut po čtvrté hodině, protože bydlím nedaleko. Plameny šlehaly z přízemí až do vrchního patra, hasiči dělali, co mohli, opravdu šli až na dno všech sil. Když to člověk vidí v televizi, tak mu vůbec nedochází, že se to může stát i v jeho městě. Jsme z toho všichni moc špatní,“ svěřila se Frenštátčanka.