„Šlo o poslední vraždu, která z loňského roku zůstávala neobjasněna. Došlo k ní koncem listopadu 2012 v rodinném domě na ulici Sušilova v Hulíně. Sousedům bylo divné, že už podezřele dlouho neviděli vycházet sedmašedesátiletou paní Ernu K., přestože se u ní ve dne v noci svítí. Proto se obrátili na policii. Policisté ženu našli mrtvou. Zpočátku to vypadalo, že žena zemřela přirozenou smrtí. Soudní pitva ale prokázala opak. Někdo ji brutálně zmlátil a dusil,“ sdělila mluvčí zlínské krajské policie Jana Macalíková.

Žena bydlela ve svém domě sama a nic nenasvědčovalo tomu, že by u hrůzného činu byli svědkové. Proto se kriminalisté i ve spolupráci se sdělovacími prostředky snažili sestavit časový snímek pohybu ženy v době od 21. do 29. listopadu 2012, tedy v době předcházející vraždě. Žena holdovala alkoholu, ale příliš nenavštěvovala žádné podniky, spíše sama popíjela doma. O to komplikovanější bylo dopátraní vraha.

Krádež přiznal, vraždu nikoliv

„Ze zločinu jsme obvinili šestatřicetiletého muže. Momentálně je ve vazbě za předcházející majetkovou činnost. Právě on má na svědomí řadu krádeží a vloupání do rodinných domů a chat. Takhle si živobytí obstarával na Kroměřížsku i Vsetínsku. V listopadu ho při vloupání nachytal jeden člověk v Hulíně. Muž přiznává, že v Hulíně kradl, nicméně k vraždě se nedoznává,“ uvedla mluvčí.

Podle policie se ale zloděj vloupal do domu poškozené ženy, která ho nachytala a pravděpodobně se mu snažila zabránit, aby jí vzal její poslední majetek. Proto ji napadl, mlátil a dusil. Žena pak závažným zraněním podlehla.

Pachateli hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let. V loni se ve Zlínském kraji stalo celkem sedm vražd a devět pokusů. Všechny jsou objasněny.