"Už jsem s tím určitým způsobem smířen a samozřejmě trest nastoupím. Počítal jsem s tím, že na to mám pět dnů, nicméně vzhledem k okolnostem, které se nyní kolem mé osoby objevily, spíše předpokládám, že lhůtu ani nevyčerpám a budu se snažit nastoupit co nejdříve," řekl Stoklasa České televizi.

Jan Stoklasa byl odsouzen za úvěrový podvod. Podle rozsudku spolu se svým komplicem Arnoštem Kudělou připravili Českou spořitelnuKomerční banku zhruba o 24 miliónů korun.

Jana Stoklasu nejprve Krajský soud v Ostravě odsoudil k sedmiletému trestu, Vrchní soud v Olomouci mu v odvolacím řízení loni trest snížil na čtyři roky. V listopadu Stoklasa požádal soud o odklad nástupu do výkonu trestu, protože byl hospitalizován v psychiatrické léčebně. Soud mu vyhověl, ale odklad byl platný pouze do 31. ledna.

„Krajský soud v Ostravě nám doručil příkaz k dodání do výkonu trestu čtyřicetiletého hledaného muže. Ostravští policisté poté zahájili standardní úkony pátrání. Konstatuji, že obdobně jako v dalších případech realizovaných příkazů k dodání do výkonu trestu nebudeme zveřejňovat detailní postup pátrání či případné taktiky zákroků,“ uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Protože Stoklasa od té doby se soudem nekomunikoval a nepřebíral si poštu, soud na něj nyní vydal zatykač.