Řidič 21letého mladíka naložil a spolu se vydali do města chmelu. Když přijeli k tamnímu kruhovému objezdu u Kauflandu, řidič vozidla najednou po stopaři začal vyžadovat jeho mobilní telefon. Mladík řekl, že mu ho nedá, a chtěl po šoférovi, aby mu okamžitě zastavil.

„Na jeho žádost ale řidič nereagoval a pod pohrůžkou použití obušku, který si vzal do ruky z palubní desky, si nakonec telefon po poškozeném vynutil. S autem pak zastavil a nechal stopaře vystoupit,“ popsala případ lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Mladík neváhal a incident záhy nahlásil policistům. Ti ihned zahájili pátrání a při silniční kontrole podezřelého řidiče zadrželi. Nalezli i odcizený mobilní telefon a obušek, kterým řidič vyhrožoval.

Policejní komisař následně obvinil 30letého muže z Podbořan z trestného činu loupeže. „Protože se dopustil násilného jednání a provedeným šetřením vyšlo najevo, že v páchání trestné činnosti není dotyčný žádným nováčkem, podal na něj policejní komisař návrh na vzetí do vazby. Tu na něj však soudce nakonec neuvalil. Obviněný je proto vyšetřován na svobodě,“ dodala Střelcová.