V dovolání k Nejvyššímu soud upozorňovala Kafkova obhajoba na údajný nedostatek důkazů. Podle Kafky se u soudu neprokázalo, že prodával pervitin a že smrtící dávku poskytl dívce právě on. Některé svědky Kafka označil za nevěrohodné, protože dlouhodobě užívali drogy.

Podle Nejvyššího soudu jsou však důkazy dostatečné. Kafka dobře věděl, že je dívka pod vlivem pervitinu a že se zřejmě předávkovala. "Mohl vlastními smysly pozorovat, jak se zdravotní stav poškozené zhoršuje, a přesto otálel s tím, aby zavolal záchrannou pomoc," stojí v usnesení Nejvyššího soudu.

Kafka údajně poskytl mladé ženě pervitin před pěti lety ve svém bytě. Poté ji vezl autem z Jablonce nad Nisou do Liberce. Když jí začalo být zle, nezavolal lékaře a dívku pouze předal své známé, aby se o ni postarala.

Žena sice přivolala zdravotníky, ti však už nemohli předávkovanou dívku zachránit. Zemřela v nemocnici na srdeční selhání. Liberecký krajský soud loni poslal Kafku na 13 let do vězení. Vrchní soud v Praze mu trest o dva roky zmírnil. Nyní mu zbývá už jen spíše teoretická možnost podat ústavní stížnost.