Povoz vozící hosty po krkonošském středisku byl naštěstí v kritickou chvíli prázdný. „Ještě, že jsme nejeli na plánovanou projížďku. Mohlo být po nás,“ děla u zničeného kočáru zakleslého mezi dvěma vozy na peckém parkovišti skupinka turistů.

Koně se naštěstí vážně nezranili

Koně se naštěstí vážně nezranili

FOTO: Vladislav Prouza, Právo

Koně s vozkou na kozlíku vyrazili zčista jasna jako zběsilí a vláčeli prázdný kočár skoro půl kilometru po parkovišti a přilehlém kopci. Vozka se marně snažil neovladatelný povoz zastavit a nakonec skončil v kotrmelcích na zemi a posléze se zraněními v nemocnici.

Divokou jízdu ukončil teprve kočár pevně zaklesnutý v dolní části parkoviště mezi poničenými auty. Koně, z nichž jeden krvácel na noze, se zraněný kočí spolu s kolegy provozujícími povoznickou živnost, snažil uklidnit, ošetřit a vymotat ze zpřetrhaných opratí.

Video

Hasiči ošetřují jednoho ze zraněných koňů

Zdroj: Vladislav Prouza, Právo

„Potřebujeme rychle veterináře,“ urgovala jedna z přítomných žen do mobilu. Divokou jízdu koňského dvojspřeží zázrakem neodnesl žádný ze stovek návštěvníků slavnosti. Koně za sebou nechaly pouze několik poničených aut.

„Naprali to do mne, když jako zběsilí vylétli z protějšího svahu nad silnicí,“ lamentoval šofér pošramocené dodávky radia Blaník. Lidé s dětmi korzující zaplněným parkovištěm se stačili splašeným koním včas vyhnout.

Koně poničili několik automobilů

Koně poničili několik automobilů

FOTO: Vladislav Prouza, Právo