Obžalovaný, který si libuje v tom, že se producíruje jen v dámském prádle a s nalakovanými nehty, se před soudem vehementně bránil tím, že všechno je jen komplot a výmysl. Na jeho stranu se před soudem postavila i jeho žena, kterou nechal znásilnit. „Nic jsem neudělal, děti jsem nebil, nikoho jsem nenechal znásilnit,“ rozčiloval se před soudem muž.

Na jeho obhajobu ale soud odmítl slyšet. „Výpověď nevlastního syna soud shledal jako zcela věrohodnou, podporují ji výpovědi jeho sourozenců i další důkazy. Matka je submisivní, k dětem má sice pozitivní vztah, ale k obžalovanému má silnou vazbu závislosti a nedokáže se od něj za žádnou cenu odpoutat. Děti ho přitom měly rády, pořád věřily, že se jeho chování zlepší. Obžalovaný nemá vůbec náhled na to, co dělá, ničeho nelituje a kdykoli by byl schopen to udělat znovu. Jeho resocializace je takřka nemožná,“ konstatovala soudkyně Halina Černá.

Máme pochybnosti o tom, že se to znásilnění skutečně stalo.Obhájkyně

Mužova obhájkyně jen kroutila hlavou, že se za čtyřicet let praxe s podobnou obžalobou nesetkala. „Máme pochybnosti o tom, že se to znásilnění skutečně stalo. U takového chlapce bez sexuálních zkušeností aby došlo k dokonání pohlavního styku, se mi jeví jako nepravděpodobné,“ argumentovala mužova obhájkyně.

„Takové jednání je možné, chlapci bylo téměř patnáct let a dospělého muže lze násilím k pohlavnímu styku donutit,“ oponovala ale znalkyně sexuoložka. „Děti by si nebyly schopné všechno to týrání vymyslet v takové složité konstrukci a pak na svých výpovědích setrvat po celou dobu vyšetřování,“ upozornila znalkyně.

„Matka byla ke všemu naprosto netečná, je to lidsky nepředstavitelné, naprosté sociální bahno,“ ulevil si i státní zástupce. Muž, který byl už jednou odsouzen za zneužívání svých nevlastních dcer, se proti verdiktu na místě odvolal. Případem se tak bude zabývat ještě Vrchní soud v Olomouci.