„Příhoda ukazuje, že smolný den může mít každý,“ řekl Právu mluvčí Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje Libor Netopil. Řidička vozidla si podle něj po jeho zaparkování na krajnici vozovky a vysednutí všimla, že jedno z oken zůstalo otevřené. Otevřela znovu vozidlo a po zasunutí klíčku do spínací skříňky chtěla okno zavřít.

Osobní vůz řidičky - smolařky skončil v potoce.

FOTO: HZS Zlínského kraje

„Bohužel klíčkem pootočila více, než bylo nutné a nastartovala motor vozidla. Toto by ještě nic neznamenalo, kdyby nebyla zařazena zpátečka. Vozidlo se následně rozjelo ke svahu rokle, kde se na terénní nerovnosti otočilo a zajelo motorovou částí do potoka,“ popsal mluvčí.

Osobní vůz řidičky - smolařky skončil v potoce.

FOTO: HZS Zlínského kraje

Při nehodě podle něj nedošlo k žádnému zranění, ale panovala obava z možného úniku pohonných hmot do vody. „Hasiči z Bystřice pod Hostýnem byli na místě události asi do deseti minut od svého výjezdu ze stanice, ale k úniku provozních kapalin do potoka naštěstí nedošlo,“ konstatoval Netopil.

Musel přijet jeřáb

Hasiči podle něj zabezpečili vozidlo proti vzniku požáru, následnému úniku provozních kapalin a odpojili akumulátorovou baterii, která se spolu s celou přední motorovou částí nacházela pod vodou.

Osobní vůz řidičky - smolařky skončil v potoce.

FOTO: HZS Zlínského kraje

„Pro následné vyproštění vozidla z rokle si velitel zásahu vyžádal výjezd jeřábu T 815 AV-14 ze stanice profesionálních hasičů v Otrokovicích. Ti se na místo nehody dostavili ve 12:43 hodin a následně vůz vytáhli na komunikaci,“ uvedl mluvčí.

Neštěstí podle něj tedy opět nešlo po horách, ale po lidech. „I když po sérii vážných a tragických dopravních nehod ve Zlínském kraji za poslední dny, se tato událost uzavřela naštěstí jen poškozením vozidla,“ dodal Netopil.