Jeho kolegovi soud potvrdil dva a tři čtvrtě roku káznice. Soudní tahanice ohledně Fruty by tak mohly po pěti letech skončit.

Podle soudu Žižka jako předseda představenstva nechal odebírat zboží od dodavatelů, přestože věděl, že na to společnost nemá peníze. Společně s Halouzkou se pak měli bez vědomí dalších akcionářů pokusit z firmy vyvést ochranné známky a majetek za desítky miliónů korun.

„Soud překročil všechno, co se překročit dá, nikde není vysvětleno, proč má nést odpovědnost klient jako tehdejší předseda představenstva. Vždyť firmu řídil ředitel. Viděli jsme snahu odsoudit obžalované za každou cenu,“ pokoušel se přesvědčit brněnské soudce o nespravedlnosti verdiktu prvoinstančního soudu ve Znojmě obhájce Tomáš Sokol. „Těžko jsem do celé situace mohl zasahovat,“ přizvukoval mu Žižka.

Podle státního zástupce byl ale verdikt o vině v pořádku a soud se dostatečně vypořádal se všemi důkazy. Fruta skončila v roce 2002, o práci tam přišlo 120 lidí. Od společnosti převzala ochrannou známku na vyhlášené okurky společnost Hamé Babice. Neexistuje už ani původní areál společnosti, který byl stržen.