"Policie se případem nadále zabývá a až do jeho vyšetření nebudeme poskytovat další informace," řekla dnes mluvčí pardubické policie Dana Dolanová. Zároveň byla nařízena soudní pitva. Lékaři mají mj. objasnit, zda před smrtí pil alkohol, nebo požil nějaké omamné látky. Objevily se totiž zprávy, že do školy přinesl láhev medoviny.

"Do doby, než skončí policejní vyšetřování, se k tomu nebudeme vyjadřovat," odmítla odpovědět na dotazy také ředitelka školy Miroslava Katzerová.

Sebevražda z něšťastné lásky?

Jeden z pedagogů, který studenta učil, však pochybuje o tom, že se při vyučování opil. "Prostě se hledá zástupný důvod. Šlo o vyrovnaného a ukázněného studenta s dobrým rodinným zázemím," konstatoval. "Mluví se o tom, že hoch proskočil oknem až na druhý pokus. Možná vnímavější kolektiv kamarádů mu v tom mohl zabránit. Ale dodatečné hodnocení neopakovatelné situace není spravedlivé," dodal.

Studentovi spolužáci, jak vyplývá z jejich včerejších vyjádření, se domnívají, že hoch spáchal sebevraždu z nešťastné lásky. Podle nich to byl jinak bezproblémový kluk, který ve třídě patřil mezi nejlepší.