Město plánuje, že ji za její hrdinský čin ocení. „Paní vychovatelka na mne působila velmi vyrovnaně. A jsem potěšen informací, že v dopoledních hodinách mohla být paní Slavíková propuštěna do domácího léčení,“ řekl primátor města Zdeněk Osmanczyk, který ženě do nemocnice přinesl kytici. Pacientka si výslovně nepřála, aby se setkání účastnila média.

Drama v havířovské základní škole se odehrálo v úterý, kdy do školní jídelny vešla žena oděna v černém a chtěla si odvést jedno z dětí. Když se proti tomu vychovatelka ohradila, vytáhla nůž a zaútočila. Potom se zavřela v jedné z místností se sedmiletou dívkou a chtěla ji propustit jen za splnění určitých podmínek, které policie dosud nespecifikovala.

Všemu učinil konec zákrok policejní zásahové jednotky. Útočnice je nyní hospitalizovaná v psychiatrické léčebně, policie ji proto dosud neobvinila z žádného trestného činu.

„Vychovatelka školní družiny ve chvíli ohrožení dětí zareagovala tak, že se snažila děti chránit vlastním tělem a utrpěla vážná zranění,“ uvedla vedoucí tiskového oddělení havířovského magistrátu Radmila Friedlová. Právě proto chce město ženu ocenit.