„Zdali posádka, která ho přivezla a nekomunikovala s dispečinkem, nebo jsou jiné důvody,“ pokračovala Silná, podle které zaměstnanci tělo pacienta v místnosti zapomněli. „Přivezli jej ve čtvrtek minulý týden a našli jej v úterý 22. května,“ dodala s tím, že pacient zemřel při převozu sanitním vozidlem.

Podle Silné je na karlovarské záchrance zavedený nepsaný systém z dob minulého vedení organizace, podle kterého pacient, jež zemře v sanitce při převozu, je na dvě hodiny do místnosti na záchrance uložen, a pak si jej převezme pohřební služba.

„V jiných regionech si přebírá takového pacienta nemocnice,“ uvedla Silná. „Po dvou hodinách, kdy je smrt pacienta potvrzena, je pak tělo v nemocnici předáno k dalším zdravotním úkonům, jako je například pitva, nebo si je vyzvedne pohřební služba,“ dodala.

Podle Silné vedení karlovarské záchranky okamžitě přijalo systémové opatření, aby se podobný případ už nemohl opakovat. „Zároveň šetříme, kde došlo k selhání,“ dodala s tím, že odpovědné zaměstnance záchranky čeká postih.