„Když se cizinci notně posilněni alkoholem začali hádat, vyzvala je obsluha a také starosta, aby se uklidnili nebo rovnou opustili hospodu. Staršímu muži se to však nelíbilo a začal starostovi vulgárně nadávat. Ten na nic nečekal a zavolal na policii. To byl impulz pro oba mladíky, aby odešli ven. Všichni přítomní se však obávali, že incidentu nebude konec, neboť šestadvacetiletý mladík je známou firmou a podobného chování se již dříve dopustil. Proto za ním zamkli hlavní vstupní dveře a čekali na příjezd policistů,“ informovala Právo v úterý jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

O chvíli později se mladík vrátil k hospodě zpátky, vykopl uzamčené dveře a začal se dožadovat vrácení peněz, které tam měl nechat. Slova a výhrůžky nakonec přerostly v útok na starostu. Když ho útočník chytil za oděv pod krkem, začali se přetahovat a oba upadli na zem. Starostovi přispěchali na pomoc přítomní hosté, kteří mladíka drželi až do příjezdu policistů.

„Ani poté se však agresor neuklidnil. Dokonce se pokusil napadnout i zasahujícího policistu. Ten ho však zpacifikoval a usadil ho do služebního vozidla a poté i s „parťákem“ putovali do policejní cely,“ dodala mluvčí.