Za těžkou újmu na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky mu Okresní soud Plzeň-jih ve středu uložil rok domácího vězení, dvou a půlletý zákaz řízení motorových vozidel a ještě ho poslal do psychologické poradny. Pokud Vlach pravidla domácího vězení poruší, zbytek trestu si odkroutí za mřížemi.

K nehodě došlo loni v září v Raisově ulici. Vlach se kolem půlnoci vracel z rockového koncertu z Plzně. V krvi měl 1,6 promile alkoholu. Když ženu srazil, snažil se jí pomoci.

Krátce na to tam přijel další řidič, shodou okolností Vlachův známý. U soudu řekl, že Vlacha, který se prý psychicky zhroutil, poslal domů s tím, že záchranka už je na cestě a že vše potřebné zařídí. Policie tak Vlacha poprvé kontaktovala až ráno, odvezla ho na odběr krve a znalci pak zpětně spočítali hladinu alkoholu v době nehody.

Soud ho nechá pracovat, aby měl na odškodnění

Podle rozsudku je Vlach povinen být doma v pracovních dnech od osmé hodiny večerní do pěti do rána. O víkendech a svátcích pak nesmí vystrčit paty z baráku celý den s výjimkou plnění si pracovních povinností, a to se souhlasem probačního úředníka.

„Chtěli jsme mu umožnit, aby mohl dál chodit do práce, a to především s ohledem na náhradu škody. Zohlednili jsme také to, že obžalovaný nemá v kartě řidiče žádný záznam,“ uvedl soudce David Protiva.

Rozsudek je pravomocný, obě strany se na místě vzdaly odvolání.